Akustik gergi tavan özellikleri

0
154

Akustik gergi tavan özellikleri

Gergi tavan sisteminde türlerinden biri olan akustik gergi tavan diğer PVC tavanlar gibi suya dayanıklı olmasa da kendine has özelliğine göre bayağı bir seçim fazlalığı kazanmıştır.Bu özelliği ise ses boğma özelliğidir. Akustik gergi tavanın diğer tavanlardan farkı sadece bununla kalmıyor aynı zamanda akustik gergi tavanların montajında da fark vardır.Fark ondadır ki, PVC gergi tavanlar standart profiller üzerine uygulandığı halde,akustik gergi tavanlar ise karışık ve zor profil üzerine monte edilir.akustik tavan montajı bu yüzden sadece uzman ustalara havale etmek gerekmektedir.Düzgün monte edilmeyen akustik gergi tavan ses emilmesini gerçekleştirmez. Böylece ses içeriye girer ve istediğiniz sonucu alamazsınız. Akustik gergi tavan yüzey rengi sadece ya parlak , ya da mat olur.Akustik gergi tavan kaplamaları PVC ve ya polyesterden üretilir.

Akustik gergi tavan özellikleri:

Gergi tavan kaplamaları diğer tavanlar gibi bol renk seçimine sahiptir. Germe tavan kaplamasının üzerine aynı zamanda resim de uygulatmak mümkündür.İsteyen müşterilen akustik gergi tavanlarının üzerine sevdikleri her hangi görseli uygulata bilirler Germeli tavanlar özel yapım malzemelerden yapılır.Kaliteli olan bu malzemeler uzun süre dayanıklılık gücüne sahiptir. Gergin tavan kaplaması özel tasarlanmış deliklerle donatılmıştır.

Akustik Gergi Tavan, istanbulda gergi tavanBu delikler çeşitlerine,sıklığına göre 3 yere bölünür.Bu deliklerin sıklığı ,çapı sayesinde kaplamanın ses ve gürültü emiciliği farklı şekilde olur.
Gergi tavan kaplamasında her m2 de yaklaşık 25000,15000 vs. olarak değişen ses emici özelliğe sahip delikler bulunuyor.Bu deliklerden ses gergi tavanın içerisine girer ve taban ve tavan arasında dolaşarak dışarıya çıkmadan pozitif enerji olarak geriye döner. Akustik tavanlar dayanıklıdır. Kolay temizlenir.Hatta temizlen mese bile tavanda kir ve toz görmeniz mümkün değildir. Bunun sebebi ise tavanda bulunan deliklerdir.Tavan kaplamasında olan deliklerden kolaylıkla sesleri hava ne tavanda toz ne de mokrop kalmasına sebep olmaz.

Akustik tavanlar tavanla yanı sıra duvara da uygulanabilme özelliğine sahiptir.Hem duvar, hem tavan uygulamasında beraber olarak uygulanan akustik gergi tavan %100 dış ses ve gürültüleri içeriye bırakmaz.Ya da aksine dışarıya vermez. Akustik gergi tavanlar ısıtıcı özelliğe sahiptir.Bu nasıl olur diye soranların cevabı.Akustik gergi tavan kaplamasında olan deliklerden emilen ses tavan arasında ısıya dönüşerek geriye dönderilir. Bu da akustik gergi tavanların aynı zamanda ısıtıcı gibi kullanılmasına yardımcı olur. Akustik tavanlar aynı zamanda aydınlatma sistemi gibi de kullanılma özelliğine sahiptir. Bunlar ve sayamadığımız diğer özelliklerden dolayı siz de sağlıklı ve elektrike kanaat ederek sıcak bir ortam elde etmek isterseniz o zaman akustik gergi tavanı seçin.Bunun için Gergi tavan şirketi olarak bizi aramanız yeterlidir.Made in German damgalı kaliteli ürünlerimizle her zaman hizmetinizdeyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz