5 gün 5 gecelik düğün

0
346

Hindistanda 5 gün 5 gecelik düğün ülkeyi ayağa kaldırdı

Hindistan eski Devlet Bakanı olan G.Janardhana Reddy ,kızının düğününün 5 gün 5 gece olarak tasarlatmış.Bu düğün eski bakana 74 milyon dolara mal olmuş.

Eski Devlet Bakanı olan G.Janardhana kızı Brahmani’nin düğününü son derece lüks bir şekilde yapması,ekonomik durumu çok sıkıntılı olan halk arasında oldukca öfkeye neden olmuş.Hindistan basınında yer alan haberlerde bu düğüne Bollywood yıldızlarının da katılacağı ve bu düğünün yaklaşık 74 milyon dolara mal olacağı açıklanmış.

Hindistanda 5 gün 5 gecelik düğüne Bollywood yönetmenleri de çağırıldı.LCD ekranlı altın kaplamalı düğün davetiyelerinde eski bakanın kızı Brahmani’nin oldukca pahalı ve gözalıcı kıyafetler giydiği,onun nişanlısı Rajeev ‘e de 5 adet beyaz renkli atın eşlik ettiği görülüyor.Bangalore Sarayında aylar önce düğün için hazırlık yapılmaya başlandı ve düğün töreninin yapılacağı yerde eski Hindistan tapınaklarını andıran bir ortam yaratmak için Bollywood yönetmenlerinde davet edildiği vurgulandı.

2 milyon dolarlık gelinlik

5 gün 5 gecelik düğünde gelinin 2 milyon dolarlık gelinlik giydiği ve takılarının 10 milyon dolara mal olduğu söylendi.Bu düğün kara para ile mücadelede 500 ve 1000 rupilik banknotların tedavülden kaldırıldığı bir ülkede ‘zenginliğin tiksindirici bir şekild sergilenmesi’ gibi değerlendirildi.

Reddu kimdir?

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin liderliği dönemde Hindistan Halk Partisinin eski bir üyesi olmuş.Hakkında yolsuzluk iddiası ile 3 yıl hapis yatmış ve geçen sene kefalet ödeyerek serbest bırakılmıştır.Başbakan Modi 9 Kasım tarihinde ulusal televizyonda konuşma yaparak artık 500 ve 1000 rupilik banknotların tedavülde olmayacağı ve nakit olarak kullanılamayacağını her kese duyurmuş.

Belirtelim ki, Hindistanda 2 yıl içinde yaklaşık 19 milyon dolar civarında sahte paraya el konulmuştur.Daha sonra bankomatların kaldırılacağı haberinden sonra milyonlarca kişi ellerinde olan eski banknotları değiştirmek için uzun kuyruklar oluşturmuşlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz