Ev tadilatında nelere dikkat edilmesi gerekir?

0
348

Ev tadilatında nelere dikkat edilmesi gerekir?

Ev tadilatı yaptırmayı düşünüyorsanız ilk önce bu konuda kapsamlı bir şekilde araştırma yapmanız gerekir.Kullanacağınız her malzemeyi ,süsü en düşünülmüş şekilde seçmeniz gerekir.Bu işler aceleye gelmez.

Ev tadilatında dikkat edilmesi gereken hususlar:

  • SEs yalıtımı:Yatak odası ve banyonun yanyana olduğu evlerde bu konuya çok dikkat etmek gerekir.Ses yalıtımını doğru şekilde yapan malzemeler kullanmak,odanızda rahat bir şekilde uyuyabilmenize neden olur.Doğru seçilmiş malzemeyle banyonuzu başka biri kullanırsa bile siz rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.
  • Düzgün seçilmiş malzeme:Banyoda,mutfakta doğru seçilmiş malzeme sizin yaptırdığınız tadilatın daha uzun ömürlü olmasına neden olur.Böylece daha dayanıklı,temiz bir görünüş elde etmiş olursunuz.Neden mutfak ve banyo dedim.çünkü en çok su ve nem olan kısımlar bunlar.Bildiğiniz gibi su ve nem de kullanılmış malzemeyi kısa bir sürede bozar ve emekleriniz boşa gitmiş olur.O yüzden daha kaliteli ürünler seçmekte fayda vardır.Böylece ne zamanınız ,ne de paranız boşa harcanmaz.
  • Doğru firma tercihi.Ev tadilatında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sorusuna başka bir cevab .Bu da doğru tadilat firması tercihi.Doğru yapılmış tercih,en iyi şekilde araştırılarak yapılan seçim sizi daha kaliteli iş sahibi olmanıza neden olur.Tadilat işinde işin zamanında alınması ve müşteririn dediği zamanda teslim etmek oldukca önemli bir konudur.Bu konuda oldukca dikkat li davranmak,cezai şartlar mutlaka yazılı bir şekilde belirlenmelidir.Aksi halde,mağdur bir duruma düşebilirsiniz.
  • Uyumluluk.Tadilat zamanı yapılması gereken en önemli bir şey de uyumluluktur.Uyumlu olmayan tasarım şekli hiçbir şekilde zevkli görünmez.Kullandığınız malzeme her ne kadar pahalı ve kaliteli olur olsun,eğer güzel olmasını istiyorsanız ,seçtiğiniz her şeyin daha uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.Duvar kağıtından tutun,perdeler,halılar,tavan rekleri,mobilyalar ,süsler her şey bir birine uyumlu olmalıdır.
  • Tarz yaratın.Ev tadilatında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de tarz yaratmaktır.Yani evinizin daha zevki görünmesi için tarz yaratmanız şart.Bu tarz sizi yansıtır ve böylece daha zevkli ve güzel bir ortama kavuşmuş olursunuz.Bu tarz sisinz zevkinize uygun olarak klasik,modern,kantri vs. tarzlarda olabilir.Bu tamamen ev sahibinin zevkine veya ev tadilatını üstlenen firmanın tasarımcının profesyonelliğine bakar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz