Kadın Boksörler Avrupa Şampiyonası’ında

0
372

Avrupa Şampiyonasına katılacak olan kadın boksörlerin iştirak tarihi ve kimliği belirlendi.

Avrupa Kadınlar Boks yarışması Bulgaristan başkenti olan Sofya ‘da başlayacak.Bu yarışmada yer alacak olan kadın boksörlerin kimliği açıklandı.Bunlar :48 kilo-Meltem Akar,51 kilo-Neriman Istık,54 kilo-Busenaz Çakıroğlu,57 kilo-Satı Burcu,60 kilo-Esra Yıldız,64 kilo-Gülsüm Tatar Kaplan,69 kilo -Sema Çalışkan,81 kilo -Elif Güneri,+81 kilo-Şennur Demir olduğu söylendi.

15-23 Kasım tarihleri sürecinde  organize edilmiş olacak yarışmada milliler,9 sporcuyla yer alacak ve madalye uğruna savaşacaktır.

Türküye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç şampiyonada kazanmak istediklerini, bunun  için çok istekli olduklarını ve sporcularımıza inandıklarını belirtti.’İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmek istiyoruz.Avrupa’nın en önemli boksörlerinin katıldığı bu şampiyona ,bizim için gelecek adına da önemli bir gösterge olacaktır’ diye vurguladı.

Başkanlığı Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Alatepe ‘nin yaptığı kafilede antrenör İsa Daştan,Nazım Yüşüt ve Muhammet Ali koyu yer alacaklardır.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz