Profesyonel Makyaj Tiyoları

0
676

Kadınların vazgeçilmez özelliklerinden birisi olan güzel görünmek, her şeyden önce kişinin kendini iyi hissetmesi için çok ama çok önemlidir. Bu sadece estetik olarak değil, psikolojik olarak da kişinin yaşamını şekillendiren bir olgudur. Kadınlarda makyaj, her çağda farklı bir tanımı olan güzellik kavramının en önemli parçası olmuştur. Günümüzde makyaj denilince artık sadece makyaj malzemeleri değil, kalıcı makyaj uygulamaları, profesyonel makyaj, kaş kokteyli, tıbbi kamuflaj, protez tırnak gibi pek çok uygulama akla gelir. Profesyonel ve kalıcı makyaj Uzmanları, profesyonel makyajla ilgili önerilerde bulunuyor.

Profesyonel Makyaj Tiyoları

Nedir Profesyonel Makyaj Tiyoları

Profesyonel makyaj, makyaj uzmanları tarafından ve birtakım kurallar çerçevesinde yapılan makyaja denir. Profesyonel makyaj uzmanları ile profesyonel makyaj malzemeleri ve teknikleri kullanarak yüzünüzü her hangi bir şeye benzetebilirsiniz. Yada Marilyn Monroe’ya da. Bu yönüyle profesyonel makyaj, yakın bir geçmişe kadar sadece mankenler, sinema ve tiyatro oyuncuları, sahne sanatçılarının ilgi alanına girermiş.

marilyn monroe

Ama artık bugün, gerek uygulanan tekniklerin sosyal medya sayesinde daha geniş bir kitle tarafından öğrenilebilir olması gerekse kullanılan ürünlerin artık herkes tarafından erişilebilir olmasından dolayı, çok daha geniş bir kitleyi ilgilendiriyor. Hızla değişen makyaj modasını, gelişen teknikleri ve yeni çıkan ürünleri günbegün takip eden ve uygulayan çok geniş bir kitleden söz ediyoruz. Ve sözü geçen profesyoneller de, eskiden sadece gelin makyajı için gittiğimiz kuaför salonlarında yüzümüzü boyayan kişilerden çok daha başka bir yerde duruyorlar.

profesyonel makyaj tiyoları

Profesyonel makyaj öncelikle, yüzü boyamak anlamına gelmez. Bu makyajın amacı, kusurların üstünü boyayla kapatmak da değil; temiz, parlak, ışıltılı, pürüzsüz bir cilt üzerinde, yüzün güzel hatlarını ortaya çıkarmaktır. Dikkatler güzel hatlara çekilerek, kusurlu taraflar arka planda kalması sağlanır.

profesyonel makyaj

PROFESYONEL MAKYAJDA NELERE DİKKAT EDİLİR?

1- Mutlaka ama mutlaka cilt tipi belirlenmeli, kullanılacak ürünler buna göre seçilmeli. Cildin kuru, yağlı ya da karma bir yapıya sahip olması kadar, damarların yüzeye yakınlığı ya da cildin alerjik olup olmadığı da değerlendirilmelidir.
2- Yüz şekli dikkate alınmalı. Yüzün anatomisi, makyaja başlamadan önce tespit edilmeli, hangi hatların ön plana çıkarılacağına karar verilmelidir.
3- Kişiye yüz ifadesini kazandıran mimikleri asla göz ardı edilmemeli.
4- Profesyonel makyajın, kat kat kapatıcılar ve boyalarla kusurların üstünü örtmek değil, en küçük dokunuşlarla yüzün en güzel yerlerine vurgu yapmak olduğu unutulmamalı.
5- Makyajı yapacak kişinin en azından temel renk ve ışık bilgisine sahip olması gerekir. Hangi renklerin bir arada kullanılabileceği ve bunun ne tür bir ışık-gölge yansıması yaratacağı bilinmeli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz